وزیرخارجه مصر با تاکید بر اینکه" نمی‌توان قدرت ایران را نادیده گرفت" درباره پیامد‌های هر گونه حمله نظامی به ایران هشدار داد.

به گزارش فارس، "محمد کامل عمرو" در گفت‌وگو با روزنامه مصری الاهرام گفت که وی همواره تاکید کرده که ایران یک قدرت منطقه‌ای بزرگ در خاورمیانه است و نمی‌توان قدرت این کشور را نادیده گرفت.

وزیر خارجه مصر در پاسخ به این سوال که آینده روابط ایران و مصر را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: همان‌طور که گفتم از آنجا که ایران یک قدرت منطقه‌ای است، نمی‌توان از رابطه با آن چشم پوشی کرد، به همین دلیل تلاش‌هایی برای از سرگیری مجدد این روابط میان قاهره‌-‌تهران در جریان است.

محمد کامل عمرو در ادامه با اشاره به اینکه روابط دو کشور از طریق دفتر حافظ منافع تهران و قاهره و در محافل منطقه‌ای و بین المللی برقرار است، گفت: مصر اواسط ماه می (اردیبهشت) میزبان نشست وزیران خارجه کشورهای عدم تعهد است که ایران، رئیس آینده این نشست است.

وی در ادامه افزود: موضوع رابطه تهران‌-‌قاهره در گرو توافق بر سر برخی قضایا و امور است که عدم دخالت در امور داخلی کشورها و تهدیدات امنیتی در منطقه از جمله این مسائل است، بی‌تردید اگر درباره این مسائل توافق نظر حاصل شود، شکل و نحوه روابط ارتقا پیدا می‌کند.

وزیرخارجه مصر درباره حمله نظامی احتمالی آمریکا یا رژیم صهیونیستی به تاسیسات هسته‌ای ایران و موضع قاهره در این‌باره گفت: چنین حمله‌ای نتایج فاجعه‌باری نه تنها برای منطقه،‌ بلکه برای سراسر جهان به دنبال خواهد داشت که از جمله آن تاثیر بر قیمت جهانی نفت است که بازتاب‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بسیاری درپی دارد.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.