اسرائیل که خود را از جانب فعالیت‌های هسته‌‌ای ایران و آنچه که احتمال دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای می‌نامد در معرض خطر می‌بیند در حال کسب آمادگی برای جنگ احتمالی با ایران و سوریه است.

روزنامه انگلیسی ساندی تایمز به نقل از منابع نظامی و سیاسی اسرائیل آورده است که تهدیدات ایران و سوریه هم اکنون در صدر برنامه عملیاتی دفاعی اسرائیل قرار دارند و از نظر اهمیت حتی از دغدغه شماره یک اسرائیل یعنی فلسطین نیز پر اهمیت‌تر شده‌اند.

گزارش ساندی تایمز و سایر منابع رسانه‌ای همچنین حاکی از آن است که تل‌آویو می‌کوشد با فشار بر آمریکا، بخشی از اهداف نظامی خود در زمینه تضعیف ایران و سوریه را از طریق نومحافظه‌کاران کاخ سفید دنبال کند.

به نوشته ساندی تایمز، سران نظامی اسرائیل بر این باورند که پیگیری فعالیت‌های هسته‌ای در ایران به معنای این است که احتمالاً رویارویی ایران و اسرائیل غیر قابل اجتناب خواهد بود.

چندی پیش یکی از مقامات پیشین ارتش اسرائیل تصریح کرده بود که با وجود تحولات اخیر لبنان، پیروزی حزب‌الله و برنامه‌های هسته‌ای تهران، جنگ با ایران در نهایت اجتناب ناپذیر خواهد بود. عفرایم اسنه ژنرال بازنشسته اسرائیلی گفته بود جنگ بین ایران و اسرائیل غیرقابل اجتناب است.

این ژنرال 62 ساله اسرائیلی که در زمان نخست وزیری ایهود باراک یکی از مقامات عالی‌رتبه وزارت دفاع اسرائیل بود، تاکید کرده بود از سال 1993 به سران اسرائیل هشدار داده، ایران تنها دشمن اسرائیل است که حیات اسرائیل را تهدید می کند. این ژنرال اسرائیلی در گفت و گو با نشریه آمریکایی «نیوز ماکس» افزوده بود: من در زمان عقب‌نشینی اسرائیل از جنوب لبنان در سال 2000 هشدار دادم که عقب نشینی یکجانبه اسرائیل از لبنان موجب آمدن حزب‌الله به نزدیکی مرزهای اسرائیل می‌شود.

در گزارش ساندی تایمز همچنین آمده است که جنگ با حزب‌الله سبب بازنگری استراتژی دفاعی اسرائیل شده است. یکی از نتایج این بازنگری این است که توجه خیلی زیاد اسرائیل به گروه‌های مبارز فلسطینی در غزه و کرانه باختری سبب به حاشیه رانده شدن ایران و سوریه شده و منابع نظامی اسرائیل هم اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که این موضوع تهدیدات خطرناک‌تری را متوجه هیات این رژیم می‌نماید.

ساندی تایمز به نقل از یک مقام دفاعی عالیرتبه اسرائیل که نامی از آن نیاورده آورده است: ما در گذشته برای حمله نظامی احتمالی به تاسیسات هسته‌ای ایران آماده بودیم ولی افزایش اعتماد به نفس ایران بعد از جنگ در لبنان به این معنی است که ما باید خود را برای یک جنگ تمام عیار که سوریه نیز در آن نقش مهمی ایفا می‌کند آماده کنیم.

اسرائیل که از انعقاد پیمان نظامی ایران و سوریه به شدت نگران است در راستای بازنگری در سیاست‌های دفاعی و نظامی خود اقدام به کاهش هزینه نیروهای خود در نوار غزه و کرانه باختری کرده و بودجه دفاعی خود را برای سال 2007 به مقدار قابل توجهی افزایش داده است.رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
اتوبار و باربری تهران برای اسباب کشی
قیمت لپ تاپ | قیمت تبلت | قیمت قطعات کامپیوتر

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.