کانداليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا فعاليت های هسته ای ايران را "غير موجه" و "نگران کننده" خواند و هشدار داد که ايران با تحريم های بين المللی روبرو خواهد شد.

رايس که در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان سخن می گفت، اظهار داشت: "من اطمينان دارم که تحريم هايی مقرر می شود که به ايران ثابت خواهد کرد نمی تواند مسير فعلی را ادامه دهد."

به گزارش بی بی سی، وی ادامه داد: "راه مذاکره باز است و گفتگوهای مقامات اروپايی با ايران ادامه دارد، اما دولت ايران بايد توجه داشته باشد که جامعه جهانی بر اساس قطعنامه ای که شش هفته پيش تصويب شد عمل خواهد کرد."

وزير امور خارجه آمريکا به قطعنامه ۱۶۹۶ شورای امنيت اشاره کرد که به ايران تا پايان ماه ات گذشته برای توقف فعاليت های غنی سازی اين کشور مهلت داده بود.

جمهوری اسلامی اين درخواست شورای امنيت را نپذيرفته ولی خواستار ادامه مذاکره درباره پيشنهادهای کشورهای بزرگ اروپايی شده است.

با اين همه خانم رايس احتمال مطرح بودن تحريم های نفتی عليه ايران را رد کرد و در عوض بر وضع تحريم های مالی عليه اين کشور تأکيد کرد.

"راه های مختلفی برای قطع جريان مالی برنامه های ايران وجود دارد که به ايران نشان می دهد نمی تواند از موسسات مالی بين المللی در حدی که نياز دارد برای استفاده از درآمد نفتی خود بهره برداری کند. ايالات متحده به همراه متحدانش فهرستی از تحريم های احتمالی را تهيه کرده است که آنها در زمان مقتضی و بر اساس رفتار ايران وضع خواهند کرد."

در اين رابطه، مارک براون معاون دبيرکل سازمان ملل متحد گفت: عدم توقف برنامه غنی سازی ايران شورای امنيت را وادار به اتخاذ تدابير تنبيهی عليه اين کشور خواهد کرد.

ولی معاون دبيرکل سازمان ملل تأکيد کرد که اعضای شورای امنيت هنوز درباره چگونگی وضع اين تحريم ها اتفاق نظر ندارند.

به گفته او: "برخی از اعضای شورا برآنند که ابتدا تحريم های محدودی وضع کنند و در صورت عدم همکاری ايران تدابير شديدتری در نظر بگيرند. ولی ساير اعضای شورای امنيت به ويژه آمريکا قصد دارند با تحريم های سخت تری آغاز کنند. اين دو گروه مجبور هستند راههای خود را به هم نزديک کنند."رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
اتوبار و باربری تهران برای اسباب کشی
قیمت لپ تاپ | قیمت تبلت | قیمت قطعات کامپیوتر

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.