تاريخ : | | نویسنده : loooti

   
 رئیس جمهوری اسلا‌می ایران گفت: هدف صادرات غیرنفتی در بودجه 84 هشت و نیم میلیارد دلا‌ر بود که با تلا‌ش های انجام شده و حمایت مجلس در تصویب بودجه این میزان به 10 و نیم میلیارد دلا‌ر رسید .

 
محمود احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در مجلس شورای اسلا‌می افزود: نخستین بار پس از برنامه سوم , صادرات غیرنفتی از برنامه پیش است و نسبت به سال ,83 سی و هشت و 6 دهم درصد افزایش نشان می دهد .

وی گفت : در 9 ماهه نخست امسال صادرات غیرنفتی 11 میلیاردو 600 میلیون دلا‌ر بوده است , که 41 و 7 دهم درصد در مقایسه با 9 ماهه سال گذشته افزایش دارد ونسبت به هدف برنامه 163 درصد رشد داشته است.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: برخی روزنامه ها با تیترهای بزرگ دولت را به واردات بی رویه متهم می کنند , که این‌ها بدون اشاره به منبع سخنانشان , قصد دارند فضای جامعه را ملتهب کنند .

احمدی نژاد گفت : در 9 ماهه امسال کل واردات 30 میلیارد و 400 میلیون دلا‌ر است , که در مقایسه با مدت مشابه پارسال فقط 3 و 3 دهم درصد رشد یافته است درحالی که صادرات غیرنفتی 41 و 7 دهم درصد افزایش داشت‌, که معنایش شتاب صادرات بالا و واردات بسیار کند است.

وی افزود : برخی می گویند این صادرات تولیدات پتروشیمی است مگر پتروشیمی بد است , اما اینطور نیست صادرات پتروشیمی با صنایع ما نزدیک است.

رئیس جمهور یادآور شد : ترکیب واردات در حال تغییر 10 درصدی کالا‌های مصرفی به سمت کالا‌های سرمایه ای و واسطه ای است .

وی گفت: در قانون ابزاری برای کنترل واردات بجز تعرفه وجود ندارد و تعرفه به معنی تاثیرگذاری روی نرخ های داخلی است .

احمدی نژاد افزود : افزایش رشد صادرات و واردات به معنای افزایش ظرفیت‌های اقتصادی بسیار بالا است که باید فعال شوند .

رئیس جمهور گفت : حمایت از تولید داخل و پشتیبانی از صادرات از جمله راهکارهای افزایش ظرفیت های اقتصادی است و البته این صادرات به جز صادرات خدمات فنی و مهندسی است.

وی در ادامه افزود : از دیگر حمایتهای برنامه توسعه‌, مجلس و دولت حمایت از بخش کشاورزی و دامی است و امسال رشد بخش کشاورزی و دامی 7 و یک دهم درصد است که از برنامه 2 درصد پیش است و تولیدات محصولا‌ت به 100 میلیون تن رسید, که خود یک رکورد است.

وی با بیان اینکه محصولا‌ت باغی امکان درآمد ارزی دارد و ارزآور است‌, گفت : به این علت حدود یکصد هزار هکتار در یکسال گذشته به سطح باغات کشور اضافه شده و سالا‌نه 50 هزار هکتار کشت زیتون در دستور کار دولت است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: 150 هزار هکتار زمین زیرپوشش عملیات آب و خاک قرار گرفته است و در 78 هزار هکتار زمین شبکه آبیاری تحت فشار اجرا شد و 82 هزار هکتار زمین در حال مطالعه است .

وی گفت : همچنین 60 هزار هکتار اراضی بهسازی و تجهیز شده است .

 رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
اتوبار و باربری تهران برای اسباب کشی
قیمت لپ تاپ | قیمت تبلت | قیمت قطعات کامپیوتر

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.